W zakładce RODO możesz sprawdzić, co się dzieje z Twoimi danymi, na co została wyrażona zgoda (np. upowszechnianie wizerunku) oraz pobrać wszystkie swoje dane dostępne w systemie.

Aby wyrazić bądź odwołać swoją zgodę trzeba zaznaczyć bądź odznaczyć kwadrat przy [Wyrażam zgodę]. Obowiązuję różne wzory zgód dla osób powyżej i poniżej 16 roku życia.

Wskazówka

Osoby poniżej 16 roku życia nie mogą samodzielnie wyrazić zgody. Musi to zrobić opiekun prawny z poziomu swojego konta.

Zgody może wyrazić również drużynowy - wtedy obok zgody będzie widniało jego imię i nazwisko jak osoby wyrażającej zgodę, co jest równoznaczne z tym że posiada on papierową zgodę członka lub jego opiekuna i potwierdza w systemie jej posiadanie.

Wskazówka

Po ukończeniu 16 lat system wyśle powiadomienie o tym jakie zgody zostały wyrażone przez opiekuna prawnego i gdzie ewentualnie można się z nimi zapoznać lub je wycofać.

Przy wycofywaniu zgody obowiązkowej pojawi się okno wymuszające potwierdzenie, że zgoda jest wycofywana z premedytacją i ze świadomością konsekwencji.

Po potwierdzeniu wycofania zgody pojawi się przy niej informacja w kolorze czerwonym „Wycofano zgodę [data]”.

Uwaga!

Wycofane zgody obowiązkowej jest równoznaczne z zakończeniem członkostwa, czyli z odejściem z ZHP (status: Wystąpienie z ZHP, uzasadnienie: wycofanie zgody RODO).

Wraz z ustaniem członkostwa zostaną przeprowadzone działania takie jak zakończenie funkcji, czy wycofanie stopni. Więcej informacji: Zakończenie członkostwa

Pobierz dane

Wszystkie informacje o Tobie, które są dostępne w systemie, możesz pobrać do pliku i otworzyć na swoim komputerze w programie Excel. Aby to zrobić, kliknij w przycisk na dole strony [Eksport do XLS].

Więcej o RODO znajdziesz tutaj.

Zgody dotyczące ochorny danych osobowych i innych spraw związnaych z działaniem ZHP mogą ulegać zmianie. Wtedy w profilu pojawia się nowa zgoda obowiązkowa, ale do czasu jej wyrażenia dotychczasowa zgoda pozostaje w mocy.