W zakładce Opiekunowie prawni znajdziesz dane oraz kontakt do opiekunów prawnych małoletniego członka ZHP.

Informacja

Zakładka ta jest niewidoczna w przypadku pełnoletnich członków ZHP, którzy nie mieli wprowadzonych danych o opiekunach prawnych.

Dane opiekunów członków małoletnich zostaną uzupełnione podczas rejestracji do Tipi dokonanej przez opiekuna prawnego na podstawie formularza rejestracyjnego, bądź muszą zostać uzupełnione przez drużynowego w przypadku wyboru ręcznej opcji dodawania członków drużyny.

W drugim z opisanych przypadków wystarczy wybrać opcję [+]

A następnie wybrać jedną z dwóch opcji. Jeśli opiekun już istnieje w systemie bo np. jest instruktorem lub rodzicem innego harcerza można go wyszukać:

Jeśli dodajemy nowego rodzica, wtedy wybieramy drugą opcję i wypełniamy wszystkie dane:

Po osiągnięciu przez członka ZHP pełnoletniości, zamknięta zostanie możliwość edytowania danych opiekunów prawnych, a ich dane kontaktowe będą niewidoczne.

Dane rodziców można edytować lub zaprosić rodzica do systemu z poziomu zakładki:

Przy zapraszaniu rodzica zobaczysz do danych jakich członków będzie miał dostęp:

Jeśli rodzic ma już konto w systemie, wtedy nie można edytować jego danych z poziomu zakładki ale można przejść do jego profilu: