W zakładce Stopnie możesz zobaczyć listę zdobytych stopni harcerskich, wędrowniczych i instruktorskich, a w przypadku zuchów  gwiazdki zuchowe.

Aby odnotować zdobycie nowego stopnia musisz wybrać rodzaj i nazwę stopnia oraz dodać rozkaz i datę zamknięcia próby.

Ważne!

Jeżeli jesteś użytkownikiem pamiętaj, że edycji mogą dokonywać tylko administratorzy (np. Twój drużynowy).

Aby Twoje stopnie zostały uzupełnione, skontaktuj się z administratorem (najlepiej ze swoim drużynowym) i jeżeli masz taką możliwość od razu podaj mu wszystkie potrzebne informacje: stopień, numer rozkazu i datę zamknięcia próby.

Aby uzupełnić informacje o stopniach należy kliknąć (+) w prawym górnym rogu okna zakładki, a następnie uzupełnić informacje o stopniu i jego zamknięciu. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Jeżeli rozkaz, na który chcesz się powołać, nie jest jeszcze wprowadzony do Tipi, możesz go szybko dodać klikając (+) pomiędzy polami "Rozkaz" i "Data zdobycia". Otworzy się zakładka z polami do uzupełnienia danych rozkazu. Po ich wprowadzeniu i zapisaniu będziesz w stanie od razu wywołać ten rozkaz.

Rada od Drużyny Tipi

Jeżeli chcesz dodać rozkaz w późniejszym terminie, stwórz rozkaz R0/rok (np. R0/2021) i powołaj się na niego. Najpierw jednak sprawdź, czy taki rozkaz już nie istnieje. Najlepiej jednak dodaj rozkaz od razu. Więcej o rozkazach: Rozkazy.

Edycja danych dotyczących wprowadzonego stopnia jest możliwa po kliknięciu wielokropka po prawej stronie linii z informacją o nim. W tym samym miejscu znajdziesz opcje usunięcia stopnia (jeżeli został wpisany omyłkowo), wycofania stopnia (konieczne jest podanie daty wycofania i rozkazu potwierdzającego) oraz wyświetlenia danych rozkazu z nadaniem wskazanego stopnia.

Uwaga!

W przypadku ustania członkostwa stopnie zostają wycofane! Nie da się ich przywrócić, natomiast można je ponownie dodać, wprowadzając stosowne informacje (nazwę stopnia, datę i rozkaz).