Wersja 1.6.1

Zmiany:

• Dodano nowy filtr "NS", który pozwala filtrować po statusie NS osób

• Dodano nowy filtr "Jednostki bez jednostek podległych" - filtr w przeciwieństwie do istniejącego filtru "Jednostki" umożliwia wyszukiwanie osób z przydziałem lub przynależnością bezpośrednio do danej jednostki, bez uwzględniania osób z jednostek podległych.

• Dodano kolumny "Przydział" oraz "Przynależność", które pokazują pełne nazwy jednostek, do których dana osoba ma przydział oraz przynależność

• Usunięto kolumny "Jednostka", "Pełna nazwa jednostki" oraz "Jednostka zgłaszająca składkę"
  • Wszystkie kolumny z sekcji "Aktywność osoby" pokazują datę aktywności tj.
    • Kursy, szkolenia i uprawnienia - datę ukończenia/uczestnictwa;
    • Stopnie, Osiągnięcia, Odznaczenia, Role w systemie - datę przyznania;
    • Pełniona funkcja - datę rozpoczęcia pełnienia funkcji;
    • Funkcje archiwalne - datę rozpoczęcia oraz zakończenia pełnienia funkcji

• Naprawiono błąd związany z usuwaniem zapisanych wartości filtrów typu "checkbox"

Uwaga!

Moduł wydarzeń jest obecnie wyłączony. W ciągu najbliższych dni, Drużyna Tipi przetestuje poprawność działania wprowadzonych zmian i zaktualizuje instrukcję systemu. Wówczas włączymy moduł.

Wprowadzono następujące zmiany w module wydarzeń:

• Zmieniono logikę zapraszania na wydarzenia publiczne - teraz można zapraszać wyłącznie użytkowników z jednostek, do których mamy uprawnienia.
  • Włączono możliwość usuwania z wydarzenia dowolnej osoby - nawet jeśli administrator wydarzenia nie ma dostępu do danych osoby, to może ją usunąć z wydarzenia.
  • Dodano "wyszarzenie" na liście wydarzeń, które już się odbyły.

Dzięki tym zmianom możemy ponownie włączyć moduł wydarzeń, co nastąpi już wkrótce.

Dodano nowe zakładki "Wydarzenia" w systemie:

• w profilu osoby - wyświetla listę wydarzeń, w których brała udział dana osoba, lista zawiera podstawowe informacje o wydarzeniach i umożliwia przejście do szczegółów
  • w profilu jednostki - wyświetla listę wydarzeń, które organizowała jednostka, lista zawiera podstawowe informacje o wydarzeniach i umożliwia przejście do szczegółów

Dodano odpowiednie ustawienia, role i tłumaczenia związane z nowymi zakładkami.

Naprawione błędy:

• Naprawiono błąd związany z podwójnym wyświetlaniem rekordów w module statystyk dla niektórych jednostek typu Drużyna/Gromada/Krąg/Klub.
  • Naprawiono błąd związany z nieprawidłowym wyświetlaniem w module statystyk jednostek, które miały przydział do szczepu i zostały przeniesione do hufca lub odwrotnie.
  • Naprawiono błąd powodujący usterkę aplikacji, w sytuacji gdy użytkownik wyszukuje znak spacji na liście członków jednostki.
  • Naprawiono rzadko występujący błąd, powodujący niewykonanie operacji grupowego przeniesienia członków jednostki do innej jednostki, w sytuacji, gdy wcześniej był wyświetlony komunikat błędu, ale aktualna operacja jest prawidłowa.

Znane błędy:

• W niektórych szczególnych przypadkach nadal może występować problem z widocznością jednostek w module statystyk. Jest to związane z błędnymi datami w historii jednostki - np. jednostka została przeniesiona do szczepu z hufca przed datą kiedy pojawiła się w hufcu (błędne daty). Pracujemy nad naprawieniem tego problemu.
  • W przypadku generowania złożonych statystyk - np. dla całego ZHP, mogą pojawiać się błędy 502 lub 524.

Wersja 1.6.0

Naprawione błędy:

• Naprawiono błąd związany z możliwością wyszukania w systemie osób (członków i rodziców), do których przeglądania dany użytkownik nie ma uprawnień - w formularzu dodawania opiekuna prawnego do istniejącego członka.

Zmiany:

• Dodano opcje wyłączenia zgody RODO tylko dla osób powyżej lub poniżej 16 lat w panelu administracyjnym.
  • Poprawiono wybrane tłumaczenia.
  • Wprowadzono inne drobne zmiany.

Naprawione błędy:

• Naprawiono błąd związany z nieprawidłowym generowanie danych w module statystyk (błędne zliczanie członków i wyświetlania archiwalnych jednostek).

Zmiany wprowadzone w dniu

Naprawione błędy:

• Naprawiono błąd związany z niedziałaniem suwaka w formularzu dodawania kursu z poziomu listy członków jednostki.
  • Naprawiono błąd związany z niektórymi tłumaczeniami w panelu administracyjnym.
  • Naprawiono błąd związany z występowaniem komunikatu Błąd 500 w przypadku próby dodania rejestracji składek w niektórych jednostkach.