Treść zakładki Role umożliwia Ci szybkie sprawdzenie, jakie uprawnienia w systemie posiada dany użytkownik Tipi. Od nich zależy do czego udzielony jest danemu użytkownikowi dostęp i co on może edytować.

Lista ról w Tipi wraz z określeniem uprawnień dostępna jest w artykule: Role dostępne w systemie.

Nie zobaczysz tej zakładki, jeśli nie masz nadanej żadnej roli.

Ważne!

Jeśli jesteś administratorem i chcesz nadać członkowi ZHP rolę, musi on być jego użytkownikiem, lub co najmniej być zaproszony do systemu i mieć wprowadzony adres mailowy w domenie zhp.

Rolę nadasz przez panel ról w danej jednostce (więcej na temat ról: Role użytkowników).

Widząc listę ról pełnionych przez danego użytkownika, możesz łatwo sprawdzić, kto jeszcze posiada uprawnienia do zarządzania daną jednostką. Wystarczy, że klikniesz na odpowiednią rolę - zostaniesz wtedy przeniesiony do zakładki z listą administratorów jednostki.

Rada od Drużyny Tipi

Jeżeli na liście brakuje roli, która uważasz, że powinna zostać dodana - opisz ją i zgłoś to Zespołowi Centralnemu poprzez Helpdesk!